آخرین خبرها
خانه / صفحه اصلی / مصرف قرص آهن و اسیدفولیک پس از ده سال نتیجه عکس داد!!

مصرف قرص آهن و اسیدفولیک پس از ده سال نتیجه عکس داد!!

 

کاهش شدید میزان هوش کودکان ایرانی زیر هشت سال

در طول ۱۰ سال اخیر!

آینده : موسسه (American Association of Pediatrics) در یک تحقیق کاملا محرمانه از کاهش شدید میزان هوش کودکان ایرانی زیر هشت سال در طول ۱۰ سال اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار آینده، بخش هوش سنجی انجمن پزشکان کودک آمریکا در تحقیقات محرمانه بسیار وسیعی از دلایل هوش بسیار بالای کودکان و نسل های مختلف در ایران به نتایج عجیبی رسید که آنها را مجبور کرد آن را تنها در سطح مراکز تحقیقات دانشگاهی منتشر کنند!
   
یکی از پزشکان ایرانی که مایل به فاش شدن نامش نبود به خبرنگار آینده گفت: “این قدر نتیجه این تحقیق برای این مرکز تحقیقاتی عجیب بوده و سرعت کاهش روند هوش کودکان زیر ۸ سال ایرانی شدید بوده که به عنوان نخستین مقاله تخصصی در این زمینه آن هم به صورت محرمانه منتشر شده است”.
پزشک ایرانی که این مقاله محرمانه را مطالعه کرده، در ادامه افزود: “براساس این تحقیق زاد و ولد در ایران در یک دوره ۱۰ ساله مورد بررسی دقیق قرار گرفته و پس از آن مشاهده شده که میزان هوشمندی کودکان زیر ۸ سال در این سالها به سرعت رو به کاهش است، به حدی که از ابتدای تحقیق هوش بچه ها با سرعتی نگران کننده از ۱۰۰ شروع و در پایان به ۸۵ رسیده است”.
  
وی همچنین گفت: “از سوی دیگر تحقیق بر روی روند مهاجرت نخبگان به خصوص افراد نابغه ایرانی نشان می دهد این افراد پس از ازدواج در کشورهای کانادا و ایالات متحده فرزندانی بسیار باهوش را به ساکنان این کشورها اضافه می کنند”.تذکر:

با مصرف قرص آهن و اسید فولیک از میزان هوش کودکان کاسته و فقط به رشد قد و وزن آنها کمک می کند . در اصل انسان را به سمت یک حیوان قوی سوق می دهد. که در طول سالهای آموزشی از تحرک کافی برخوردار نیست و همچنین به کاهش هوشیاری و ذهنی او می انجامد.
بهترین جایگزین آهن می تواند خوردن شیره انگور و شیره کشمش باشد. که در صورت استفاده مادر، باعث ازدیاد شیر مادر و غنی شدن شیر مادر می شود. و چون شبیه ترین قند را به شیر مادر دارد، به نوزاد نیز می توان داد. ضمنا در صورتی که آهن به تنهائی مصرف شود رسوب آهن در کبد بوجود آمده و برای مصرف آهن باید مس بعنوان مکمل مصرف شود یعنی ظروف غذا مسی باشد و کفگیر آهنی در غذا مورد استفاده قرار گیرد.
و جایگزین اسید فولیک می تواند برنج قهوه ای ( سبوس دار ) و یا سبوس برنج و یا کره بادام زمینی باشد.

جالب است بدانید مصرف قرص آهن و اسید فولیک فقط و فقط ۱۷ درصد از کم وزنی کودکان جلوگیری می کند.

مصرف قرص اسید فولیک موجب سرطان می شود.استفاده از فولیک اسید به صورت مکمل توصیه نمی شود و تامین اسید فولیک بدن از طریق برنامه های غذایی برای سلامت افراد، مطلوب تر است.

دکتر “پیام آزاده” در گفت و گو: استفاده زیاد از فولیک اسید به صورت مکمل ها ، به همان اندازه کمبود فولیک اسید مضر است.

وی با بیان اینکه مصرف فولیک اسید به عنوان یک آنتی اکسیدان در پیشگیری از ابتلا به سرطان نقش دارد، گفت: ارتباط بین مصرف فولیک اسید و ابتلا یا عدم ابتلا به سرطان نیازمند انجام تحقیقات بیشتری در دوره زمانی طولانی مدت در جوامع مختلف است.

این متخصص سرطان یادآور شد: تحقیقات نشان داده است فولیک اسیدی که از طریق برنامه غذایی وارد بدن می شود برای سلامتی کافی است و نیازی به مصرف مکملهای اسید فولیک نیست.

وی گفت: اسید فولیک در ساختن سلول‌های جدید سالم بدن کمک می کند و مصرف کافی این ویتامین برای زنان باردار به منظور پیشگیری از بروز نقایص جدی مادرزادی در جنین ، ضروری است.

در یک تحقیق جدید که در نروژ انجام شده، محققان اعلام کردند: بیماران قلبی که مکمل‌های اسید فولیک و ویتامین ب ‎ ۱۲مصرف می‌کنند، بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان قرار دارند.
دبیر انجمن سرطان ایران در خصوص نتایج این تحقیق اظهار داشت: اثرات ضد سرطانی اسید فولیک بیشتر قابل قبول است.

وی اضافه کرد: استناد به نتایج چنین تحقیقاتی نیازمند ، انجام دادن این تحقیق در خصوص ارتباط بین مصرف مکمل های فولیک اسید و ابتلا به سرطان ، در جوامع مختلف و در دوره های زمانی طولانی مدت است.

شیر، پرتقال، توت فرنگی، بنشن مانند عدس، سویا، فرآورده های غلات و سبزیجات با برگ های سبز تیره مانند کلم بروکلی، نخود فرنگی و مارچوبه منابع غذایی اسیدفولیک است.

آیا می دانید بیش از ۳۰ درصد کودکان و فرزندان جامعه ایرانی، با وجود اجبار در مصرف قرص آهن و قطره آهن مشکل کمبود آهن  و کم خونی دارند ؟

چرا؟

پس این همه هزینه های میلیاردی برای چیست؟

چون قرص آهن یک داروی غیر علمی و بر اساس مافیای دارویی غرب می باشد .و……..!!!

قرص آهن هیچ اثر درمانی ندارد. و باعث رسوب آهن در کبد و بعدها دچار سیروس کبدی و همچنین از بین رفتن دندانهای بچه های این مملکت می شود. حتی در غرب نیز این دارو فقط به درصد کمی از بچه ها داده می شود. نه به همه . ولی اگر یک پزشک طب سنتی براساس تجارب و منابع علمی ۷۰۰۰ ساله ایرانی آب آهن تاب ( عرق آهن ) و یا نعل آسب آهنی را توصیه کند غیر علمی می دانند .

لذا کفگیر آهنی و عرق آهن چون هیچ سود مادی برای یک یهودی صهیونیست در گوشه دنیا ندارد، غیر علمی است. و اگر بعدا یک کارخانه یهودی آن را تولید کند. آنگاه محصول ایرانی آنرا غیر بهداشتی دانسته و خارجی آنرا استاندارد.

چه باید کرد؟

در طب سنتی حکمای ما برای جبران آن چه اندیشیده اند؟

۱- اگر انسان اسیر تغذیه ناسالم و غیر طیب و غیر اصولی صنعتی نشود. دچار این بیماری نخواهد شد. 

۲- با پرهیز از خوردن چای  دچار کمبود آهن نمی شویم.

۳- می توان از ظروف چدن( قابلمه چدنی ) برای طبخ غذا استفاده کرد.

۴-در ظرف غذا حین طبخ غذا استفاده از یک کف گیر آهنی و یا یک آهنی که قبلا گداخته شده باشد .

۵- استفاده از آب آهن تاب ( عرق آهن ).

۶- و مهمتر از همه عدم استفاده از لبنیات . چون کلسیم مانع جذب آهن  غذا می شود.

 

لازم به ذکر است که بسیاری از دوستان که دچار مشکلات شدید کمبود آهن بوده اند . فقط به بند (۱) و (۲) و (۶) عمل کرده و در مدت یک ماه با آزمایش خون مجدد تمام علائم کم خونی و کمبود آهن ناپدید شده است.

تهیه ظروف چدنی سالمترین و ارزانتری روش برای جبران کمبود آهن برای تمام اعضای خانواده می باشد. چون این ظروف یون آهن آزاد می کند. و به همراه مواد غذائی به اندازه مورد نیاز به بدن می رسد.ضمنا ظروف چدنی موجود در بازار توصیه نمی شود. چون آلومینیم فشرده است. که خود مضر می باشد و موجب کم عقلی و خرفتی در مغز انسان  و بیماری دیابت می شود. و یا ظروف چدنی خارجی، آلیاژ می باشد و یا لعاب غیر سالم دارد.

منبع : سایت مدیکال پرند دانلود با کمی  اختصار

 

درباره‌ی طب نبوی

حیدر رحمانپور متولد1345 لیسانس زبان و ادبیات عرب پژوهشگر طب نبوی ، مشاور تغذیه قرآنی دارای گواهینامه طب سنتی وکارور گیاهان دارویی . عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران

۲۶ نظر

 1. سلام ظرف چدنی سالم از کجا تهیه کنیم

 2. با سلام وضمن تشکر از مطلب بسیار علمی وآموزنده وواقعا اسفبار ونگران کننده ودر صورت صحت این مطالب شجاعت این را داشته باشید که این موضوع به این مهمی به صورت علنی واز طریق رسانه ومکررا به اطلاع عموم برسد تا این ملت غرب زده بدانند که بد خودشان بهتر از خوب دیگران است وبیشتر بفکر آینده بچه های معصومی که در اثر خودخواهی وکج فهمی خانواده ها بسمت پرتگاه جهل ونادانی بیشتر از خودمان هدایت میشوند بیفتند شاید خداوند مروتی به این ملت کند . با تشکر

 3. سلام.من الان باردارم..اگه با برنج سفید سبوس برنج بخورم و هر روز شیره اور بخورم جبران کمبود آهن و فولیک اسید میشه؟

  • هو الشافی
   به مقاله غذای مادران باردار مراجعه کنید . در همین سایت. پرهیز از مضرات ..پودر جوانه گندم . خرما عسل مغزها . نان سبوسدار . میوه جات بیشتر مصرف کنید .

 4. با سلام
  مطالب شما بسیار جالب بود
  باید توجه داشت که الودگی هوا یکی از عوامل بسیار مهم در کند ذهنی نه تنها کودکان بلکه بزرگسالان در ایران است که کمتر توجه میشود همه ما بخصوص در تهران این مشکل را داریم کند ذهنی کمبود ویتامین د جذب نکردن ویتامین های دیگر اسیدی شدن بدن افسردگی ودر نهایت دیابت و سنگ کلیه

 5. با سلام
  از مطالب خوبتان در مورد اسید فولیک متشکرم. اینجانب در مورد اسید فولیک تحقیقاتی انجام داده ام و این ویتامین را بخوبی می شناسم. ای ویتامین از ۱۹۹۶ در کانادا و امریکا بعد از غنی ساز آرد باعث کاهش میزانNTD و نواقص لوله های عصبی و نخاعی کودکان تازه متولد شده است ولی در این مدت محققین زیادی ثابت کردند که دارای مضراتی نیز می باشد که از جمله آن تشکیل کلیت غیرقابل جذب با روی و دفع آن از طریق دستگاه گوارش می شود. بهترین نوع فولات در غذاها موجود بوده ولی میزان آن کم بوده و بدلیل اینکه در بدن سنتز نمی شود باید باقی مانده آن از طریق مکملها تامین شود. که در زنان حامله از قرص اسید فولیک بدین منظور استفاده می شود، من میزان فولات تخم مرغهای داخلی را اندازه گیری کردم که بسیار کمتر از گزارشات جهانی(۲۰میکروگرم د رمقابل ۱٫۵ میکروگرم) بود. ولی توانستیم میزان آن را تا ۵۰ ببرابر افزایش دهیم لذا شناسایی منابع فولات و افزایش ذخایر آن می تواند از مهمترین استراتژیهای ارگانهای مرتبط با تولید مواد غذایی باشد که متاسفانه در کشور ما چنین برنامه ای هنوز اجرا نشده است البته غنی سازی آرد با اسید فولیک مدتی است شروع شده است که بدلیل استفاده از اسیدفولیک سنتتیک همان خطرات گفته شده را نیز می تواند داشته باشد. در نهایت خواهش می کنم که لینک منبع اصلی تان را در سایت قرار دهید

  • سلام
   ستار جان از مطالب شما استفاده بردم از لطف شما متشکرم .
   مضاف اینکه بر اساس قواعد قرآنی مانیاز به این مکملات نداریم .چون خداوند تمام نیازهای بندگانش را در غذاهای طبیعی قرار داده . بنا براین باید از دستکاری در غذاهای طبیعی و به کار بردن سموم و کودهای شیمیا یی جلو گیری نمود .

 6. من فقط با مصرف فراوان میوه و اجیل و سبزیجات در دوران بارداری تونستم نیاز بجه و خودمو تامین کنم حتی قبل از بارداری هم میزان اسید فولیکم خیلی زیاد بود.پس با تغذیه درست میشه

 7. من به هر دو گروه دکترها و حکیم ها بی اعتمادم! مردم باید خود عقل خود را به کار اندازید و در دام این شیادان قرار نگیرید. میان حکیمی که با فروش عرقیات خود ساخته شما را در طرفه العینی تلکه می کند و دکتری که با ویزیت خصوصی حساب بانکی‌تان را خالی چه تفاوتی می‌توان گذاشت؟
  بیش‌تر آنچه به عنوان طب اسلامی به خورد مردم می‌دهند طب یونانی است بر پایه مجهولاتی چون عناصر چهارگانه که آقایان فراموش کرده اند یونانی بوده و اکنون اسلامی می‌پندارند

  • هو الشافی
   سلام دوست عزیز فی المجموع شما درست می فرمایید- البته منظورم این نیست که همه را با یک چوب برانید – واقعیت این است که اگر طب اسلامی (طب نبوی )به و معنای واقعی حاکم باشد و مردم خوب ان را بشناسند .. اولا مردم خیلی کمتر بیمار می شوند . ثانیا اگر بیمار شوند غالبا نیازی نیست به پزشک یا حکیمی مراجعه کنند .بلکه بر اساس دستورات قرآنی و نبوی که بیشتر مبتنی بر غدا و میوه درمانیست ، شفا میابند . و دیگر لازم نیست جیبشان را خالی کنند .
   مشکل فرهنگ غلط و جهالت مردم است . که البته مسایل اقتصادی – سیاسی و اجتماعی نیز دخیل است .
   و این هزینه ایست که مردم باید بابت شکم پرستی و جهالتشان پرداخت کنند!!!!

 8. اینطور که شما میفرمایید داروها و واکسن ها رو کلا باید حذف کنیم و به مواد غذایی طبیعی رو بیاریم
  بعد لطفا به من توضیح میدید سالها قبل که این مواد شیمیایی نبودن و همه چی طبیعی بود چرا اینقد مردم بخاطر بیماری ها میمردن؟ طاعون سل فلج اطفال کم خونی و…
  قران نگفته تو جاهلیت بمونید و وقتی هم بیمار شدین به ائمه توسل کنید!!!! قران گفته عاقل باشید و فکر کنید پیشرفت کنید به کمال برسید

  • سلام
   این حرف من نیست . واقعیتی است که وجود دارد و اثبات شده . دانشمندان غربی هم به ان معترفند . شما اختیار دارید می توانید .نپذیرید. اما چه بیان میکنید :از تلفات ناشی از جهالت شماست . ومربوط به مدت زمانی است که طب سنتی و اسلامی راحذف کرند تامدتی مردم .دچار مشکلات و بیماری شوند سپس فرشته نجات طب غربی به داد آنها برسد !!!!!!
   درحالیکه طبق مدارکی که در دست است زمانی که طب اسلامی سنتی حاکمیت داشته هیچ بیماری لاعلاجی نبوده همه این بیماریها که می فرمایید کنترل شده . به عنوان مثال به نامه سفیر انگلیس در دربار عثمانی که موجود است مراجعه کنید که می گوید : دراینجا و ممالک اسلامی بیماری آبله و…. کنترل شده و تلفات نمی گیرد ……..درحالیکه در اروپا تلفات زیادی می گرفته .
   اما درست می فرمایید برای رفع بیماری باید باید از طریق اسبابی که در طب سلامی و سنتی مشخص شده اقدام کرد . وبرای رفع بیماری توسل به ائمه و حتی پیامبر درست نیست.

 9. سلام با تشکر از مقاله مفیدتون الان بچه من کم خونی شدید داره و دکتر قطره آهن و قرص اسیدفولیک رو تجویز کرده و اگر من از آب آهن تاب استفاده کنم جایگزین هردومورد میشه ممنون

 10. سلام خوردن خرما هم موثره؟
  خانم حامله روزی چندتا خرما بخوره؟

  • هو الشافی
   بله کاملا موثر است . روزی ۷ عدد صبح با شکم خالی /.
   البته بستگی به زندگی در چه ناحیه جغرافیایی باشد هم دارد .
   مثلا در مناطق گرمسیر می توانند خرما بیشتر مصرف ذکنند .

 11. با سلام من که دچار تالاسمی مینور هستم و دکتر گفته تا اخر عمر قرص اسیدفولیک بخورم یعنی ضرر داره؟ من هم با دوستی که فرمودند الودگی هوا بسیار زیان باره موافقم و به نظرم سالهاست که هر روز داریم هوای بسیار سمی تنفس میکنیم. دلیل بیش فعالی و خنگی بچه ها هم آلودگی شدید هواست.

  • هو الشافی
   تالاسمی با برنامه غذایی قابل کنترل است .
   برنامه غذایی جهت این بیماران در کتاب عسل درمانی استاد خدادادی ارایه شده مفید است . اجرا کنید .
   اگر امکان دارد در جای خوش اب و هوا زندگی کنید . تاثیر زیادی در بهبودی دارد.

 12. در کشورهای غربی برای فردی که دچار اختلال ژنتیکی MTHFR باشد، اسید فورلیک تجویز نمی شود چون باعث ناباروری و سقط جنین می شود. بعد در کشور ما، آرد نانوایی را با آن غنی سازی می کنند!

 13. با این وجود جایگزین های این قرص برای قبل و حین بارداری چیه؟
  من قصد بارداری دارم و دکتر برام تجویز کرده از یک طرف خودم برای استفاده از این دارو میترسم ک ضرر هایی در پی داشته باشه از ی طرفی هم برعکس..در مورد نخوردنش هم تردید دارم..

  • هو الشافی
   به برخی جایگزینها در متن اشاره شده . اگر از غذاهای صنعتی و مضر پرهیز شود . و بیشتر مواد طبیعی مصرف شود مشکلی پیش نخواهد امد .
   خصوصا : جوانه گندم . خرما . عسل . نان سبوسدار .مغز بادام …کشمش . انجیر . میوه جات و سبزیجات تازه و…. داشتن آرامش

 14. سلام من بچه هفت ماهه دارم تالاسمی مینور داره به جای قطره اهن چی بدم؟؟؟مولتی ویتامین چی ؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


پنج + = 12

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا