آخرین خبرها
خانه / صفحه اصلی / انگور درمانی

انگور درمانی

اصول معالجه با انگور

7انگور

 

۱- بهتر است قبل از شروع به انگور درمانی ۲ یا ۳ روز روزه گرفت (یا چیزی جز آب خنک ننوشید) تا بدن آمادگی پیدا کند و سموم و تخمیرات غذایی از معده پاک شود و شخص اشتهای خوردن انگور را پیدا کند.

 

۲- بعد از روزه داری: صبح ناشتا یک یا دو لیوان آب انگور خنک بنوشد بعد از گذشت نیم ساعت خوشه های انگور را گرفته و با دقت و آرامش دانه های انگور را با پوست و هسته آن بخورد (البته بعضی اوقات می تواند تنها آب انگور را بخورد و پوست و هسته آن را نخورد) می تواند از انواع انگورها استفاده کند.

 

۳- تعیین اوقات: رژیم انگور را باید مثلاً از ساعت ۸ صبح شروع کرد و هر دوساعت یکبار انگور خورد تا ساعت ۸ شب (یعنی ۷ بار) و به مدت یک هفته ادامه دهد. شاید در این مدت بیماری او برطرف شود اما اگر برطرف نشد می تواند به مدت ۳ یا ۴ هفته رژیم انگور درمانی را ادامه دهد.

 

۴- مقدار مصرف: با توجه به شرایط فردی باید از کم شروع کند و رفته رفته بر مقدار آن بیفزاید در ابتدا ۳۰ تا ۱۰۰ گرم در هر وعده مصرف کند و کم کم به دو برابر آن برساند یعنی ۶۰ تا ۲۰۰ گرم در هر وعده که البته می تواند مقدار آن را به ۴۵۰ گرم هم افزایش دهد ولی در هر صورت نباید مقدار مصرف روزانه کمتر از نیم کیلو و بیشتر از ۲ کیلو باشد.

 

 

 

- بیمارانی که مقدار زیاد انگور می خورند می توانند فاصله وعده غذایی را از ۲ ساعت به ۳ ساعت افزایش دهند.

 

- عوارض: دل به هم خوردگی ، لاغری ، ضعف ، بی میلی به انگور (که علت آن وجود سموم در بدن است) در این مورد باید یک روزه کوتاه مدت گرفت تا سموم برطرف شود ( در این دوره باید فقط آب خنک مصرف کرد)

 

– بیمار هر وقت میل به انگور ندارد باید از مصرف آن خودداری نماید تا اشتهایش برگردد. نباید شخص را وادار به خوردن انگور نمود.5انگور

 

تذکرات ضروری:

 

۱- اگر غده خارجی باشد و یا سرباز کند روی آن ضماد انگور بگذارید. انگور را با هسته له کرده روی ضخم بگذارید و با پارچه پنبه ای ببندید.

 

۲- اگر یبوست گرفت می تواند یک قاشق روغن زیتون بخورد یا از طریق مقعد تنقیه کند.

 

۳- هفته ای چند بار (۴ – ۳ بار) با ۵/۱ لیتر آب ولرم تنقیه از طریق مقعد صورت گیرد.

 

۴- در کنار رژیم انگور باید درمان با یخ هم صورت گیرد به این صورت که حوله ای نرم و مرطوب به طول یک متر و عرض نیم متر تهیه کرده ، در وسط حوله چند قالب یخ کوچک قرار دهید و گوشه های حوله را روی آن برگردانید و آنرا روی شکم قرار دهید. دو تا سه ساعت به این صورت بمانید تا یخ ها آب شوند ، اگر شکم خالی باشد درمان مؤثر تر است. زیر بدن بیمار پلاستیکی پهن کنید تا از نفوذ رطوبت جلوگیری شود. (هفته ای ۳ تا ۴ بار تکرار شود)

 

۵- در طول دوره رژیم انگور بیمار هر روز استحمام کند و با کیسه حمام بدن او را ماساژ دهند.

 

 

 

مراحل رژیم انگور

 

مرحله اول: در این مرحله سموم از معده و ردوه ها دفع می شود که معمولاً ۷ تا ۱۰ روز طول می کشد و برای تصفیه تمام دستگاه های بدن و خالی شدن از سموم معمولاً دو هفته طول می کشد. (در این مرحله بیمار چیزی جز انگور مصرف نمی کند)

 

مرحله دوم: پس  از گذشت دو هفته می توان کم کم از میوه جات استفاده کرد. مثل پرتقال ، لیمو ، زرد آلو ، هلو ، گریپ فروت ، آب هویج و … که البته انگور باید پایه تغذیه باشد و بیشتر استفاده شود و در اولین غذای صبحانه از انگور استفاده کرد. می توان میوه های گوناگون را مثلاً اینطور انتخاب کرد:

 

ساعت ۸ : انگور. ساعت ۱۰ : گلابی ، موز یا هلو. ساعت ۱۲ : انگور. ساعت ۱۴ دو نوع میوه فصل. ساعت ۱۶ انگور. ساعت ۱۸ پرتقال ، گریپ فروت ، آلو یا زرد آلو. ساعت ۲۰ انگور. (این مرحله حدوداً یک هفته طول می کشد.)

 

مرحله سوم (خام خواری): در این مرحله می توان انواع سبزیجات خام ، سالاد با روغن زیتون و لیموترش ، گردو ، فندق ، بادام ، پسته ، خرما ، انجیر ، عسل و روغن زیتون مصرف کرد. در این مرحله که یک هفته طول می کشد هنوز غذای پخته مصرف نمی شود.

 

مرحله چهارم: در این مرحله می توان از غذای پخته و نپخته استفاده کرد.

 

هر روز ۳ وعده غذا مصرف می کند: صبحانه یک یا دو نوع میوه. نهار غذای پخته [گیاهی] و شام سالاد.

 

ملاحظه: البته عوارضی از قبیل دل به هم خوردن ، حالت اسفراغ پیدا کردن ، سر درد و فشار معده ، که این عوارض ناشی از حرکت سموم در بدن است و نشانه این است که این رژیم مؤثر واقع شده ، این عوارض کم کم برطرف می گردد و نباید رژیم انگور را قطع کرد.

 

 

 

بیماری هایی که با رژیم انگور درمانی معالجه می شود:

 

 

 

۱ سردرد مزمن (میگرن) ۱۹ فشار خون
۲ انواع سرطان ۲۰ پوکی استخوان
۳ درد مفصل ۲۱ ناراحتی های گوارشی
۴ کمر درد ۲۲ بیماری های حنجره
۵ ترشی معده ۲۳ بیماری های پوستی و چشمی
۶ قولن (کولیت) ۲۴ سل
۷ کم خونی ۲۵ جذام
۸ رماتیزم ۲۶ بواسیر
۹ بیماری های کلیوی ۲۷ سنگ کلیه
۱۰ از کار افتاده کلیه ۲۸ سوزش مجاری ادرار
۱۱ التهابات کلیه ۲۹ سلس البوی
۱۲ نقرس ۳۰ مشکلات جنسی و نازایی
۱۳ یبوست مزمن ۳۱ خستگی و بی حالی
۱۴ اسهال ۳۲ پائین آورنده کلسترول و چربی خون
۱۵ تصلب شرائین ۳۳ بازگشت نشاط به بزرگسالان
۱۶ آسم ۳۴ آلرژی و حساسیت
۱۷ ناراحتی های کبدی ۳۵ باز شدن اشتها
۱۸ دیابت

احتیاط : کسانی که دچار سرماخوردگی هستند از مصرف انگور و شیره انگور خوداری  کنند تا سرما خوردگی آنها بر طرف شود.

 

درباره‌ی طب نبوی

حیدر رحمانپور متولد1345 لیسانس زبان و ادبیات عرب پژوهشگر طب نبوی ، مشاور تغذیه قرآنی دارای گواهینامه طب سنتی وکارور گیاهان دارویی . عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران

یک نظر

  1. یکی از دوستام چن سال پیش این رژیمو گرفتا بود و خیلی اظهار شگفتی میکرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


− 2 = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا