آخرین خبرها
خانه / مقالات / معالجه خانگی : سوختگی

معالجه خانگی : سوختگی

18

 از انجا که سوختگی یکی از مواردی است که غالباً امکان دارد در  در خانواده ها  اتفاق ا فتد  لذا ضرورت دارد که خانواده ها نسبت به درمان خانگی آن   اطلاعاتی دشته باشند ؛ چرا که  رسیدگی و  معالجه  سوختگی در لحظات اولیه، نقش مهمی در روند بهبود ی آن دارد و از طرف دیگر   غالبا روشهای معالجه سوختگی درطب  اسلامی- سنتی  بسیار  موثر تر و سریع الاثر تر از روشهای موجود در طب کلاسیک می باشد . اینک به برخی از روشهای معالجه خانگی سوختگی اشاره می شود:

۱-     ۱-  آلوئه ورا: سعی کنید در باغچه  یا گلدان همیشه  آلوئه ورا (صبر زرد)  داشته با شید ، همینکه سوختگی اتفاق افتاد ؛ سریع  ژله آلوئه ورا  را به محل سوختگی بمالید   و به فاصله چند ساعت تکرار کنید . جهت رفع سوزش آن هم مفید است .

۲-     ۲-  عسل :بهترین  روش درمان  سوختگی که  اثر سوختگی  هم باقی نمی ماند ؛ عسل  خالص است است : بدین صورت که روزی دو بار عسل را به محل مالیده   تا سه روز  . بعد از ان عسل را با روغن زیتون یا روغن کنجد به نسبت ۱به ۳ مخلوط کرده  و  استفاده کرد .  می توان از مخلوط عسل و لعاب به دانه یا عسل با ژل آلوئه ورا  یا مخلوط عسل وتخم مرغ  هم استفاده کرد .

۳-      ۳-   تا  یک هفته  هر روز یکی از دم کردنیهای زیر مصرف کنید :  نعناع- اویشن – گشنیز   .با عسل شیرین شود .

۴-     ۴-   استفاده از پماد سوختگی ادیب  مجرب است .   

۵-    ۵-   آرد نرم  : همیشه مقداری آرد نرم در خانه داشته با شید ؛  بلا فاصله بعد از سوختگی  آرد را به محل سوختگی بپاشید . بنا به آنچه اخیرا در فضای مجازی منتشر شده . آرد در بهبود سوختگی و پیشگیری از تاول زدن    نیز موثر است.

۶-    ۶-   برای رفع سوزش  محل سوختگی می توان سیب زمینی رنده شده را در محل ضماد کرد. یا ضماد ماست.

۷-      ۷- غذا در این مدت از غذاهای سبک مثل آش جو و تلبینه و  شربت عسل و لیمو ترش تازه و میوه جا ت تازه و سبزیجات تازه استفاده کند و از مصرف شیرینی جات و و تنقلات مصنوعی و ساند ویچ و نوشابه  و غذاهای سنگین و گوشت مرغ ماشینی و گوشت گاو پرهیز کند.

۸- ۸- استفاده از روغن شتر مرغ یا عصاره شتر مرغ نیز در بر طرف کردن لکه سوختگی موثر است .

درباره‌ی طب نبوی

حیدر رحمانپور متولد1345 لیسانس زبان و ادبیات عرب پژوهشگر طب نبوی ، مشاور تغذیه قرآنی دارای گواهینامه طب سنتی وکارور گیاهان دارویی . عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


هفت − = 4

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا