آخرین خبرها
خانه / صفحه اصلی / اصول جویدن : خوب جویدن رمز تندرستی

اصول جویدن : خوب جویدن رمز تندرستی

چه کنیم : سیر شویم اما کم خوریم؟!

اهداف خوردن :

الف ) لذت بردن

ب) تامین مواد لازم  برای ادامه زندگی

ج)پاسخ احساس گرسنگی

* اهداف سه گانه فوق  فقط با خوب جویدن وزیاد جویدن حاصل می شود

اثرات درمانی  خوب جویدن :

چربی شکم ، چربی کبد ، سوء هاضمه  ، نفخ ، ورم معده ، یبوست ، و گرفتگی عروق و انواع کم خونی  و جلو گیری از بسیاری بیماریهای داخلی :

اصول جویدن غذا :

۱- لقمه را کوچک بگیرید ( با لقمه درشت طعم غذا خوب اساس نمی شود )

۲- تا لقمه  را فرو نبرده اید .لقمه نگیرید .

۳- بزاق، لعاب معمولی نیست  و حاوی صدها  و بلکه چند هزار ماده ی لازم  ( انواع پروتیین ها )  برای سوخت و ساز  و جذب نهایی انواع مواد غذایی است.

۴- ذهنتان معطوف لقمه ای باشد که در دهان دارید.

۵- اگر بزاق زیاد شد ، آرام بزاق را قورت دهید  ولی مانده لقمه را دوباره بجوید تا غذا به مایعی رقیق تبدیل شود  ؛ می دانید که : در معده دندان وجود ندارد .!

۶-غذاهای آبکی و مایعات هم .اندک اندک . و با قاشق کوچکتر وارد دهان شود  و خوب در دهان بچرخانید . تا دمای محیط را بگیرد و با بزاق دهان ترکیب شود .

۷- چانه را زیا ئ تند و کامل بچرخانید  تا بزاق از ۶ چشمه ی بزاقی  داخل دهان ، خوب ترشح شود  و….

۸- معمولا ۲۰  تا ۳۰ دقیقه برای احساس سیری کردن لازم است ؛ که زیاد جویدن  و با اشتیاق خوردن  به تامین حس سیری ، کمک شایانی می کند .   در حالیکه شما  حدود  یک چهارم یک دست غذای معمولی  را خورده اید و و کاملا سیر هستید . و نباید طبق عادت گذشته  با احساس کاذب به خوردن  اضافی ادامه  دهید . که مطمئنا بار اضافی و بیماریهای بعدی خواهد بود .

منبع :

شرکت شفا کردستان . در تقویم پنج تار و…  ( با اندکی تلخیص (

درباره‌ی طب نبوی

حیدر رحمانپور متولد1345 لیسانس زبان و ادبیات عرب پژوهشگر طب نبوی ، مشاور تغذیه قرآنی دارای گواهینامه طب سنتی وکارور گیاهان دارویی . عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران

یک نظر

  1. سلام
    تشکر بابت مطالب مفیدتون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


− یک = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا