آخرین خبرها
خانه / صفحه اصلی / آنفولانزای خوکی : پیشگیری ودرمان در طب اسلامی

آنفولانزای خوکی : پیشگیری ودرمان در طب اسلامی

با توجه به اینکه  اخیراً بیماری  آنفولانزای خوکی و وارد کشور شده و متاسفانه جان برخی هم وطنان را گرفته  اما آنچه بیشتر مایه تاسف است اینکه این بیماری را  لا علاج معرفی کرده وبه دین سبب موجی از ترس  و وحشت در جامعه به راه انداخته اند. که این ترس خود منشا و عامل بسیاری از بیماریهاست . این در حالیست که که این بیماری در طب اسلامی کاملا  پیشگیری و درمان می شود .بر اساس اینکه به فرموده نبوی : ( ما انزل داء الا له شفا  ) الله تعالی هیچ دردی نفرستاد مگر اینکه درمانی هم دارد .

 

الف – پیشگیری

از اجا که عامل این بیماری با عامل بیماری آنفولانزای معمولی و سرما خوردگی ؛  ویروس می باشد لذا  به مواردی که در مقاله : خدا حافظ  سرما خوردگی و .مقاله : سرما خوردگی پیشگیری و درمان در طب اسلامی  در همین سایت مراجعه شود.  علاوه بر آن استنشاق  روزانه آب و نمک نیز نقش موثری در پیشگیری از بیماریهای ویروسی دارد. همچنین حجامت کردن چون موجب تقویت سیستم ایمنی بدن دارد تاثیر  بسیار زیادی در پیشگیری از کلیه  بیماریها و آنفولانزای خوکی دارد

 

اصل  در پیشگیری این است که ما سیستم  ایمنی بدن را تقویت کنیم در این صورت اگر  هم ویروس و میکرب بیماری زا وارد بدن شود . ما بیمار نمی شویم یا بیماری خیلی خفیف و بی ضرر می گذرد . که راههای تقویت سیستم دفاعی  در آن مقالات  ذکر شده به دقت مطالعه و اجرا شود . تا ان شاء الله عزیزان دچار این بیماری و بیماریهای دیگری نگردند.

ب- درمان ومعالجه

روشهای تجربه شده‌ی مؤثر و مفید:
۱- : همین که احساس کردید سرما خورده‌اید یا دچار آنفولانزا شده اید، گلویتان درد میکند یا آبریزش بینی دارید: تا ۳-۶روز مطلقاً از خوردن شیرینی‌جات مصنوعی( قند و شکر و مشتقاتش) هر نوع گوشت، دوغ و ماست پرهیز کنید.

روزی حداقل ۳ بار: یک لیوان آب و یک قاشق عسل به همراه یک لیموترش تازه، آرام آرام میل نموده و غرغره کنید .   ۲-۳ حبه سیر را ریز کرده  همرا ه  آب و عسل میل کنید . همچنین مصرف لیمو و نمک طبیعی بعد از غذا مفید و موثر می باشد .

۲-  در این مدت از دم‌کرده زنجبیل ( زنجبیل تازه بهتر است)، آویشن، پونه کوهی، اسطوخدوس،کاکوتی و  رزماری ( اکلیل کوهی ) استفاده کنید.  ( دم کرده ها با عسل شیرین شود )استفاده از زنجبیل تازه همراه غذا نیز مفید می باشد .

۳- معجون سیاه دانه و عسل( به نسبت ۱به۵، هر صبح و شب یک قاشق مرباخوری یا غذا خوری ) میل کنید.

۴- هرشب از بخور گشنیز+ آویشن+ اکالیپتوس و نعناع استفاده کنید. ( با کشیدن ملافه ای  روی سر  به بینی و حلق بخور دهید .)
سپس داروی عطسه آور استفاده کند. همچنین در اتاق اسفند  دود کنید و از دود ان ببویید
۵- ازغرغره با عرق آویشن و عرق بابونه( با کمی عسل باشد) و استنشاق با آب و نمک، جهت رفع گلودرد نیز میتوانید بهره ببرید. همچنین غرغره با جوشانده یا خیسانده دانه شنبلیله مفید است.
آویشن داروی مهمی در درمان سرماخوردگی وانتی بیوتیک طبیعی است ؛ بیشتر استفاده شود.
۶ – حجامت گرم و خشک کتف ( باد کشی) ۳مرحله
۷- عرق نعناع+ یک قاشق عسل هر ۴ساعت یک لیوان تا ۲۴ساعت بعد از آن
عرق نعناع+ یک قاشق عسل هر ۷ساعت یک لیوان تا ۶روز
۸-  هر ۴ساعت ۶-۵قطره روغن سیاه دانه را روی ملاج سر بمالید به مدت ۲۴ ساعت؛ همچنین چند قطره از آن به بینی و داخل بینی بمالید.
۹- در مدت یک هفته غذا بیشتر گیاهی وساده باشد مثل : آش شلغم، آش جو ، با سرکه سیب ، سوپ جو ، تلبینه ، نخود آب پز و کدو و حبوبات  .   و از همه غذاها مهمتر :  آش سرما خوردگی و هر نوع آنفولانزا، با سرکه سیب.  بیشتر میل کنید .

مصرف میوه جاتی مثل پرتقال ، لیموشیرین ،  انجیر ،  خرما ،انار ، سیب درختی ، گریب فروت . اناناس، هویچ یا آب هویچ  وسبزیجات  مفید می باشد . (بهتر است چند دانه خرما در آب گرم خیسانده و میل شود )

ملاحظات مهم:

۱-    در کنار به کار گیری  اسباب مادی از نقش  اسباب و عوامل معنوی در شفاء  غافل  نشوید از جمله : دعا  جهت  شفا  چرا که تنها شفاء دهنده اوست .  اعتماد و توکل بر او نه به دارو و پزشک . توبه و استغفار . صدقه دادن به نیت شفاء –  ذکر و یاد الله – پایبندی  و اهتمام به نمازها –  قرائت قرآن.- تقویت ایمان به الله و قضا و قدر .

این عوامل علاوه بر اینکه موجب  آرامش خاطر می شود ؛ سیستم دفاعی بدن را تقویت کرده ونقش بسیار مهمی در پیشگیری و درمان بیماریها دارد. در این رابطه به مقاله ” اصول کلی درمان در طب اسلامی ” درهمین سایت  مراجعه ئکنید

۲- از موارد زیر پرهیز کنید :

مصرف غذاها و مواد صنعتی خصوصاً : شیرینی و تنقلات مصنوعی – ساندویچ و نوشابه – گوشت گاو و مرغ ماشینی- دوغ و ماست صنعتی – روغن مایع و جامد – نمک ید دار صنعتی و……

عصبی شدن و استرس- یبوست  – انگور و مشتقات  آن  مثل شیره انگور ( در مدت سرما خوردگی و آنفولانزا )- کار و فعالیت سنگین در مدت بیماری .

۳-   بهداشت و نظافت فردی و اجتماعی را رعایت کنید . هر روز صبح نفس عمیق بکشد .

 

توجه : با رعایت موارد فوق  اولاً ؛ ان شاء الله  دچار این بیماری نخواهید شد و اگر هم  دچار شدید آرامش خود را حفظ کنید اصلا نگران نباشید . با رعایت  موارد ذکر شده در قسمت معالجه ودرمان  در طی ۳-۴ روز سلامتی خود را باز خواهید یافت به اذن الله .

اما سئولی که به جد مطرح می شود این است  که مسئولیت قربانی شدن تعدادی از هم وطنانمان  به خاطر این بیماری بر عهده کیست ؟ آیا اگر مسئولین درمانی آنها را به روش طب اسلامی و سنتی معالجه می کردند  یا حد اقل به مراکز طب سنتی ارجاع می دادند ؛  یا با هم همکاری می کردند .آیا این اتفاق می افتاد؟ آیا اگر مردم به  توانمندی طب اسلامی در معالجه اینگونه بیمار یها  اطلاع و باور داشتند  ؛ باز شاهد اینگونه حوادث بودیم؟

متاسفانه مشکل اساسی این است که این بیماری را خطرناک و لاعلاج جلوه داده اند . و خیلی بزرگ نمایی کرده اند .وقتی شخص متوجه شد که دچار این بیماری شده امید شفا را از دست می دهد و  و تاثیر این فکر منفی  بیشتر از عوارض خود بیماری به شخص آسیب می رساند . در حالیکه چنین فکری  از نظر شرعی درست نیست . و پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم  فرموده : “الله متعال هر بیماری فرستاده درمان آن هم وجود دارد” اگر ما درمان آن را نمی دانیم دلیل بر آن نیست  که روش درمانی دیگری وجود ندارد .

آری  اگر لجاجت متولیان  پزشکی رایج    و جهالت مردم نبود ، شاهد داغدار شدن خانواده ها نبودیم . زیرا متولیان امر حاضر نیستند قبول کنند که روشهای درمانی بهتر و موثر تر از روشهای درمانی پزشکی رایج وجود دارد. واگر آنها نتوانند معالجه کنند ، دیگر راه دیگری برای معالجه و جود ندارد . چرا که فکر می کنند در این صورت  سیادت و ابهت آنها شکسته خواهد شد و دیگر متاعشان   خریداری  نخواهد داشت .

 

در حالیکه ما فکر می کنییم اینگونه نیست  اگر طب کلاسیک و طب اسلامی و سنتی با هم همکاری داشته باشند . و امکانات در اختیار  طب اسلامی قرار داده شود تا رشد کند .می توانند نواقصات همدیگر را بر طرف کرده و بهترین خدمت به بشریت ارائه دهند . به امید آن روز .

 

طب نبوی                  www. tebenabavi. ir

حیدر  رحمانپور  : محقق و پژوهشگر طب نبوی

 

درباره‌ی طب نبوی

حیدر رحمانپور متولد1345 لیسانس زبان و ادبیات عرب پژوهشگر طب نبوی ، مشاور تغذیه قرآنی دارای گواهینامه طب سنتی وکارور گیاهان دارویی . عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


7 + دو =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا