آخرین خبرها
خانه / آیه و احادیث / نعمتهای سوره نحل (۷): نعمتهای آسمانی

نعمتهای سوره نحل (۷): نعمتهای آسمانی

وَسَخَّرَ لَکُمُ اللَّیْلَ وَالنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالنُّجُومُ مُسَخَّرَاتٌ بِأَمْرِهِ إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِقَوْمٍ یَعْقِلُونَ (۱۲)

و شب و روز و خورشید و ماه را برایتان رام کرد. و ستارگان به فرمان او رامند. در این [امر] براى گروهى که خرد مى ورزند، مایه هاى عبرت است (۱۲)

index.jpg4

توضیح :

۱- از این  نهایت فضل و کرم الهی   استنباط می شود : چراکه او تعالی  حتی پدیده های آسمانی را هم  برای موجودی به نام انسان بیافریده  تا در خدمت او باشد  و به او نفع برساند .

 

۲-  ارزش و کرامت انسان را می رساند که الله تعالی علاوه بر امکانات زمینی ، آسمان را نیز جهت خدمت به انسان مسخر کرده . آیا جای تعجب نیست که خداوند شب و روز ، خورشید و ماه را برای ما انسانها آفریده باشد . !!!!!! مگر انسان چقدر ارزش دارد . ؟  آری انسان ذاتا این ارزش  و کرامت را داراست  که خداوند این امکانات و نعمتهای بزرگ را در اختیار او قرار دهد .. بزرگی نعمت دلیل بر عظمت منعم علیه  می باشد .  اما جای تاسف است که انسان  قدر منزلت خویش را خوب درک نمی کند . …… از فزونی آمد شد در کمی!!!!!

۳- انسان باید برای پی بردن به این نعمتها تفکر کند و عقل خویش را به کار بیندازد .

۴- این نعمتهای آسمانی نقش اساسی در زندگی انسان دارند  بطوریکه بدون آنها زندگی انسان امکان پذیر نیست .

آیا نباید شکر گذار این همه نعمتهای عظیم الهی باشیم .؟؟؟؟

درباره‌ی طب نبوی

حیدر رحمانپور متولد1345 لیسانس زبان و ادبیات عرب پژوهشگر طب نبوی ، مشاور تغذیه قرآنی دارای گواهینامه طب سنتی وکارور گیاهان دارویی . عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


7 − = سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا