آخرین خبرها
خانه / داستان و حکایت / داستان کوتاه و عبرت آموز موش و هوش !!!

داستان کوتاه و عبرت آموز موش و هوش !!!

می گویند  در ابتدا که   متخصصین  خواستند  به شیوه نوین با جمعیت موشها مبارزه کنند ؛ سم قوی اختراع کردند که سریع موشها را از پای در می آورد .  اما پس از گذشت مدتی با کمال تعجب مشاهده کردند که  جمعیت موشها کاهش زیادی  پیدا نکرده . با بررسیهای  متعدد به این نتیجه رسیدند که  از آن جاییکه موشها از هوش خوبی بر خوردارند  ، همینکه مشاهده کردند یکی یا چند تا از هم نوعانشان  با خوردن ماده ای  از پای در آمده اند ؛ به آن نزدیک نمی شوند !!!!!

پس محققین به این نتیجه رسیدند که برای نابودی جمعیت موشها باید از سموم ضعیفی  استفاده کرد که چند ساعت بعد یا چند روز بعد اثر کند . تا متوجه نشوند . و این شیوه  موثر هم واقع شد .

اما ….

 آیا این داستان  امروزه  تکرار نمی شود ؟  و آیا واقعیت زندگی امروز ما نیست ؟ با این  تفاوت که قربانیان آن _ اشرف مخلوقات_  انسانها  هستند  که هوش برترند . وقاتلان هم   باز انسان !!!

اما  وسایل   متعدد و غالبا نا جوان مردانه !!!!

واقعیت تلخ  در این فاجعه این است که قاتل و مقتول هر دو مقصرند و مسئول !!!! می دانید چرا؟؟

 وه چه دردناک و غم انگیز ….!!!!

 دوستان عزیز  مصداقهای عملی  این حادثه را برای ما بنویسید .

منتظر نظرات شما هستیم ..

 

درباره‌ی طب نبوی

حیدر رحمانپور متولد1345 لیسانس زبان و ادبیات عرب پژوهشگر طب نبوی ، مشاور تغذیه قرآنی دارای گواهینامه طب سنتی وکارور گیاهان دارویی . عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران

۳ نظر

 1. مثل این داستان زیبا مثل ان جمله معروف است که میگوید اگر میخواهید فرهنگی را نابود کنید نیازی نیست کتابها را بسوزانید کافیست کاری کنید تا مردم کتاب نخوانند (مثل ترویج این همه بازیها و فضاهای بی معنی در گوشی های جدید و از ان بدتر استقبال احمقانه ی این همه جوان از انها)

 2. سلام بر دکتر رحمانپور عزیز
  ظاهرا این موش های با هوش از اکثریت انسانها با هوش ترند!!!
  زیرا اکثریت مردم میبینند که بقیه جلوی چشمانشان سرطان میگیرند و دیسک کمر دارند و با یبوست و قندخون و فشارخون و گشادی دریچه قلب و سکته های مغزی و قلبی وگرفتگی عروق از این دنیا رخت برمیگزینند ولی باز خودشان مشغول خوردن همان هایی هستند که عزیزانشان خوردند و به دیار باقی رفتند و میگویند عمرشان تمام شد!
  بله عمرشان تمام شد اما!!! خودکشی کردند.
  ما بایستی بیدار شویم و خود و اطرافیانمان را از این فاجعه نجات دهیم.
  تا کی سرمان کلاه بزارند و ما را مریض و بی مصرف بکنند تا کی؟
  تا کی میخواهید فرزندان دلبند خود را با واکسن های ضعیف شده توسط گلبولهای سفید حیوانات، واکسینه کنید تا کی میخواهید فرزندانی ضعیف و بی مصرف برای آینده تدارک ببینید؟
  ای ملت چرا از خود سوال نمیکنید که چرا تا این حد مریضی زیاد شده است و انسان سالمی نمانده ما انسانیم و عقل داریم و خوب و بد را از هم تشخیص میدهیم آیا دست کاری نعمت های خدا کار صحیحی است؟
  یعنی ما از خدا بیشتر میدانیم؟ البته که نه
  خدایی که خالق ما و تمام کائنات است میفرماید: فلینظر الإنسان الی طعامه
  نگفته فقط مومنان بلکه پروردگار میداند که حتی انسانهای غیر مسلمان هم برای اینکه روزی به دین اسلام وارد شوند نیاز به سلامت جسم و جان و عقل دارند پس فرموده اند ای انسان یعنی ای کل بشریت آگاه باشید که چه چیزی را داخل بدنتان میریزید.
  به امید روزی که تمام انسانها بیدار شوند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


6 − = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا