آخرین خبرها
خانه / آیه و احادیث / نعمتهای الهی در سوره نحل (۳): فرصت عمر و نعمت حیات!!

نعمتهای الهی در سوره نحل (۳): فرصت عمر و نعمت حیات!!

خَلَقَ الْإِنْسَانَ مِنْ نُطْفَهٍ فَإِذَا هُوَ خَصِیمٌ مُبِینٌ (۴)( سوره نحل )

“انسان را از نطفه اى [ناچیز] آفریده است، آن گاه او ستیزه جویى آشکار شده است (۴)

توضیح :

آری نعمت  حیات . خلقت انسان و نعمت عمر که بسیاری از مردم در آن ضرر می کنند .( نعمتان مغبون فیهما کثیر من الناس الصحه و الفراغ )

نعمت  حیات  وفرصت عمر: یکی از بزرگترین نعمتهای الهی است که به بشر ارزانی فرموده. تا به وسیله ان آینده ای روشن  برای خود ترسیم کنند. به وسیله این نعمت بزرگ است که می توان بهشت و نعمتهای بهشتی را برای خود خرید و به جاو دانگی رسید . وه چه سرمایه ای عظیم!!!

چقدر جای تاسف و تحسر است که بسیاری از انسانها  ؛ با معصیت و گناه کاری  فرصت عمر را تباه ساخته   و با پروردگار به مجادله بر خاسته و روز جزا را تکذیب می کند .

حال که :

“مهلت ما اندک و عمر ما بسیار نیست ”

چه بهترکه از این فرصت طلایی  بهترین استفاده ببریم :  با سالم نگه داشتن جسم و روح ، فرصت خوب بهره بردن را به خود بدهیم .   وبا انجام اوامر پروردگار  و دوری از نواهی  ،  سعادت ابدی  را برای خویش  تضمین نماییم. قبل از اینکه فریاد : (  یَا حَسْرَتَا عَلَى مَا فَرَّطْتُ فِی جَنْبِ اللَّهِ) بر آوریم.

همچنین که این آیه بیانگر  عظمت  الله متعال – هستی بخش عالم هستی – می باشد که انسان به  این پیچیدگی  و عظمت را بیافرید .  واو را به آن همه امکانات  مجهز نمود  . تا با تفکر در جهان هستی خالقش را بشناسد. و به آبادانی زمین بر اساس برنامه الهی بپردازد .

 

 

 

درباره‌ی طب نبوی

حیدر رحمانپور متولد1345 لیسانس زبان و ادبیات عرب پژوهشگر طب نبوی ، مشاور تغذیه قرآنی دارای گواهینامه طب سنتی وکارور گیاهان دارویی . عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


یک + = 6

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا