آخرین خبرها
خانه / صفحه اصلی / با حکیمان : بهترین و مهم ترین راه علاج!!

با حکیمان : بهترین و مهم ترین راه علاج!!

 امام ابن القیم در کتاب ارزشمند خویش :”الطب النبوی “می فرماید :

” مهم ترین و بهترین علاج این است که  به مریض توصیه کنی که :کارهای خیر انجام دهد ( مثل صدقه و نیکوکاری و …).مشغول ذکر و دعا و تضرع در درگاه الهی باشد .و خالصانه توبه و استغفار کند .

اجرای این امور تاثیر بسیار زیادی در دفع بیماری و حصول شفای بیمار دارد ( خصوصاً در بیماریهای مزمن و صعب العلاج). حتی از داروهای طبیعی نیز موثرتر می باشد . البته بستگی به  اعتماد و اعتقاد بیمار  و باورداشتن به آن دارد .

 

 

1369820596_img09521242

 

 

 

 

 

 

طب نبوی:

آری بهترین علاج موارد فوق می باشد . چرا که الله سبحان نمی خواهد با بیماری . برای همیشه ما را عذاب دهد . بلکه می خواهد  ما را آزمایش کند  تا ما به خود آییم و بیدار شویم  و به درگاهش تقرب جوییم. چه بسا بسیاری از بیماریها نتیجه طغیان ما از حدود الهی می باشد . بنا بر این شایسته است که هر گاه دچار بیماری مزمنی شدیم  شدیم به درگاه الهی رجوع کنیم .  تا ببینیم الله از ما چه می خواهد .اگر دچار سهل انگاری یا تقصیری بودیم ، آن را تدارک دیده و توبه و استغفار کرده و از او خالصانه  طلب شفا کنیم الله  تعالی هم اسباب شفا را برای ما مهیا خواهد کرد .

 

درباره‌ی طب نبوی

حیدر رحمانپور متولد1345 لیسانس زبان و ادبیات عرب پژوهشگر طب نبوی ، مشاور تغذیه قرآنی دارای گواهینامه طب سنتی وکارور گیاهان دارویی . عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


− 4 = چهار

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا