آخرین خبرها
خانه / آیه و احادیث / احادیث: نمک در احادیث نبوی

احادیث: نمک در احادیث نبوی

 

عَنْ أَنَسِ بْنِ مَالِکٍ قَالَ
قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ سَیِّدُ إِدَامِکُمْ الْمِلْحُ ۰ابن ماجه)

” سرور  هر خورش نمک است ”

 

عن الحسن قال : قال رسول الله (ص) لاصحابه : (أنتم فی الناس کمثل الملح فی الطعام) ، قال : ثم یقول الحسن : وهل یطیب الطعام إلا بالملح ، ثم یقول : الحسن : فکیف بقوم قد ذهب ملحهم.(مصنف ابی شیبه)

” پیامبر صلی الله علیه آله وسلم  خطاب به یارانش می فرماید:   شما در میان  مردم مانند نمک در غذا  هستید ” حسن می گوید : آیا چیزی جز نمک غذا را خوشمزه و اصلاح می کند؟….

 

توضیح :

20140609062

از این احادیث  اهمیت نمک طبیعی معلوم می شود. همچنین جایگاه صحابه و یاران پیامبر در جامعه :  جامعه ای که در آن یاران رسول الله جایگاه و منزلتی نداشته باشند . آن ملت هیچگاه رو به صلاح و رشد نخواهد بود .و فاسد خواهد شد و رو به زوال خواهد رفت . همانند غذایی که در آن نمک نباشد .!!

.راستی نمکی که در این احادیث  از آن تمجید  شده چه نمکی است ؟ آیا همان نمک دریا و رودخانه هاست یا نمک ید دار شیمیایی. ؟!!!

از طرف دیگر آیا نمک یکی از نیازهای ضروری مانیست؟  و الله تعالی فرموده که من همه نیازهای شما را به بهترین وجه بر آورده می کنم ؟ و عملاً هم اینگونه است .

پس سئوالی که به جد مطرح است چرا آنچه الله به بهترین ترکیب  برای ما آفریده .وپیامبرش هم بر مصرف آن تاکید کرده .و عملاً هم طی قرون و اعصار مصرف می شده و مشکلی نداشته  ؛ را کنار بگذاریم . به خاطر اینکه به یک باره مسئولان بهداشت غربی به کشف بزرگی نایل می شوند و  نمک طبیعی  را مضر و سرطان زاست  اعلام می کنند و مردم را وادار به مصرف  نمکی می کنند که مواد مفید آن گرفته شده و ید شیمیایی به اضافه گردیده  ؟    آیا این دستکاری در خلقت  خداوند نیست  ؟آیا می دانید  خداوند در قرآن کسانی را که در خلقت خداوند دستکاری می کنند را اولیاء شیطان  نامیده است  ؟گویا اینکه آقایان از خدا و پامبر بهتر می دانند؟!!!  این در حالی است که در آزمایشگاههای متعدد به اثبات رسیده که بهترین نمک دنیا نمک  طبیعی دریاچه ارومیه است .  بیشتر مردم اروپا در پی تهیه نمکهای طبیعی هستند . و گرانترین نمک در آنجا نمکها ی طبیعی است ..

حال مارا چه شده که مواد سالم و طبیعی را رها کرده وبه مواد صنعتی و شیمیایی روی آورده ایم ؟!!!

20140609063

 

 

درباره‌ی طب نبوی

حیدر رحمانپور متولد1345 لیسانس زبان و ادبیات عرب پژوهشگر طب نبوی ، مشاور تغذیه قرآنی دارای گواهینامه طب سنتی وکارور گیاهان دارویی . عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


شش × 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا