آخرین خبرها
خانه / آیه و احادیث / آیات :هدف از خلقت چهارپایان در قرآن

آیات :هدف از خلقت چهارپایان در قرآن

 

 

 

للَّهُ الَّذِی جَعَلَ لَکُمُ الْأَنْعَامَ لِتَرْکَبُوا مِنْهَا وَمِنْهَا تَأْکُلُونَ (۷۹) وَلَکُمْ فِیهَا مَنَافِعُ وَلِتَبْلُغُوا عَلَیْهَا حَاجَهً فِی صُدُورِکُمْ وَعَلَیْهَا وَعَلَى الْفُلْکِ تُحْمَلُونَ (۸۰) ( غافر)
خدا آنست که آفریده براى شما مواشی  چهارپایان- تا سوار شوید بر بعض آنها و بعض آنها را میخورید
(۷۹)
و برای ( شما در چهارپایان منفعتها است و تا برسید سوار شده بر آنها بمقصدى که در سینه شما مستقر شده است  ( ونیازمندیهای خود را بر آورده سازید) و بر چهارپایان و نیز بر کشتیها برداشته میشوید ( سوار می شوید)
(۸۰)

توضیح :

با توجه به آیات قرآنی؛ هدف اصلی از خلقت چهارپایان را  حمل و نقل (باری و سواری )؛یا  استفاده از پشم و  مو بر شمرده . و هیچگاه هدف  اصلی از خلقت آنها استفاده از گوشت آنها ذکر نکرده است است . بلکه استفاده از گوشت آنها به عنوان هدف فرعی بیان شده .جالب است بدانید که هیچ امری در قرآن مبنی بر خوردن گوشت حیوانات وجود ندارد  مگر در خوردن از گوشت قربانی حج که جنبه عبادی دارد.در حالی که  بارها امر شده به خوردن از غذاهای گیاهی و میوه جات.

 

 

درباره‌ی طب نبوی

حیدر رحمانپور متولد1345 لیسانس زبان و ادبیات عرب پژوهشگر طب نبوی ، مشاور تغذیه قرآنی دارای گواهینامه طب سنتی وکارور گیاهان دارویی . عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


− 3 = چهار

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا