آخرین خبرها
خانه / صفحه اصلی / نقش شوید در بر طرف کردن اختلالات معده

نقش شوید در بر طرف کردن اختلالات معده

شوید

 

اغلب بیماری ها ناشی از اختلال در معده است
«شوید» سوء مزاج رابرطرف می کند
خیلی از ما گاهی یک دفعه دچار کسالت و یا اختلالاتی چون سردرد و یا بی حوصلگی شده و شاید ندانیم که اغلب ممکن است دلیل آن ناشی معده و در واقع شروع یک سوء مزاج باشد! در ضمن آنکه شاید از اعجاز طبیعت همچون خواص شوید درمداوای آن غافل مانده ایم.
به گفته درمانگر طب سنتی هنگامی که اولین کسالت و احساس ناراحتی شروع می شود، لازم است ابتدا به مرکز ثقل حیاتی بدن توجه داشت، چراکه اغلب بیماری ها از معده آغاز می شود.
محمد موسوی با اشاره به در نظر گرفتن شروع یک سوء مزاج در چنین حالتی ؛ ادامه داد: اگر درمان در این مرحله به سادگی انجام شود، همه چیز به سرعت به حالت عادی باز می گردد.
وی با هشدار به آنکه اهمال در این مرحله بیماری ساده را تبدیل به بیماری مهم تری خواهد نمود: اولین اقدام جهت درمان را نوشیدن یک داروی ساده به نام داروی سم کِش عنوان کرد و توضیح داد: سم کِش ها داروهای ساده ای هستند که اگر سم معده زیاد باشد، بلافاصله با ایجاد تهوع سم را از معده خارج می کنند.
این عضو جامع طب ایرانی اسلامی در خاصیت دیگر سم کِش ها چنین بیان نمود: این دارو نشان می دهد که میزان سم تولید شده در معده چقدر می باشد و اگر استفراغی صورت نپذیرد به آن معناست که سم قابل توجه نمی باشد ولی اگر سم در حدی است که با نوشیدن سم کِش موجب تهوع شود، لازم است آن قدر تکرار شود تا دیگر تهوعی صورت نپذیرد.
اگر با تکرار سم کِش استفراغ قطع نشود بیماری به حساب می آید و وارد درمان تخصصی می شود که حسابش از یک سوء مزاج ساده جدا می شود.
وی بهترین سم کِش را برای کسانی که دچار این حالت می شوند به ویژه افرادی که به کارهای فکری اشتغال دارند و سالخوردگان و کودکان ترکیب جوشاندنی شوید به همراه عسل دانست و خاطر نشان نمود: این دارو ضمن در دسترس بودن تأثیر بسزایی دارد.
این محقق از دیگر خواص ترکیب جوشانده شوید و عسل را مانع از تخامه شدن و پیشگیری کننده مسمومیت و ضد التهاب دستگاه گوارش، کاهش دهنده ثقل و عفونت معده، تسکین دهنده درد و برطرف کننده بی خوابی ناشی از بیماری و درد پریود ذکر نمود و افزوذ: همچنین این داروی گیاهی مانع از کم خونی است و هر نوع کمبود خون را برطرف می سازد در ضمن آنکه آب رفته از بدن را جبران می کند و تقویت کننده بسیار خوب و خونساز می باشد.

منبع :

سایت پیک شفا.با تغییر عنوان

درباره‌ی طب نبوی

حیدر رحمانپور متولد1345 لیسانس زبان و ادبیات عرب پژوهشگر طب نبوی ، مشاور تغذیه قرآنی دارای گواهینامه طب سنتی وکارور گیاهان دارویی . عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد


× نُه = 45

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا